Babeczki z musem z kiwi i truskawkami oraz kremem cytrynowym

Babeczki z musem z kiwi i truskawkami

Babeczki z musem z kiwi i truskawkami to idealny deser na każdą okazję. Są one łatwe w przygotowaniu, a ich smak jest niezwykle aromatyczny. Przygotowanie babeczek zaczynamy od ubicia białek na sztywno. Następnie dodajemy do nich cukier i miksujemy do uzyskania gładkiej masy. Do masy dodajemy delikatnie żółtka, mąkę, proszek do pieczenia oraz olej. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej masy.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie musu. Do miseczki wsypujemy pokrojoną w kostkę truskawkę oraz kiwi, a następnie dodajemy sok z cytryny i cukier. Całość blendujemy na gładki mus. Gotowym musem napełniamy foremki do babeczek i wstawiamy je do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni Celsjusza na około 20 minut.

Krem cytrynowy

Krem cytrynowy to idealne dopełnienie babeczek z musem z kiwi i truskawkami. Przygotowanie kremu rozpoczynamy od ubicia masła na puszystą masę. Następnie dodajemy po łyżce cukru pudru oraz sok z cytryny i miksujemy całość do uzyskania jednolitej masy. Krem powinien być lekko schłodzony przed podaniem.

Gotowe babeczki można polać lukrem lub posypać cukrem pudrem albo też ozdobić bitą śmietaną lub owocami sezonowymi. Babeczki z musem z kiwi i truskawkami oraz kremem cytrynowym to idealny deser dla całej rodziny!

Podsumowanie

Babeczki z musem z kiwi i truskawkami oraz kremem cytrynowym to idealny deser na każdą okazję. Przygotowanie babeczek rozpoczynamy od ubicia białek na sztywno, a następnie dodajemy po łyżce cukru pudru oraz sok z cytryny i miksujemy całość do uzyskania jednolitej masy. Gotowe babeczki można polać lukrem lub posypać cukrem pudrem albo też ozdobić bitą śmietaną lub owocami sezonowymi.

Babeczki z musem z kiwi i truskawkami oraz kremem cytrynowym to idealny deser dla całej rodziny! Jego przygotowanie jest proste, a smak nieziemski! Spróbujcie sami!