Chleb z płatkami kukurydzianymi i żurawiną

Chleb z płatkami kukurydzianymi i żurawiną – smaczny i zdrowy

Chleb z płatkami kukurydzianymi i żurawiną to połączenie, które jest nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Płatki kukurydziane są bogate w witaminy i minerały, a żurawina dostarcza organizmowi cennych składników odżywczych. Dodatkowo chleb ten jest łatwy do przygotowania i można go jeść na śniadanie lub podwieczorek.

Chleb z płatkami kukurydzianymi i żurawiną jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Jest on lekkostrawny, a także bogaty w białko, błonnik i witaminy. Można go jeść samodzielnie lub dodawać do kanapek. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych bułek.

Jak przygotować chleb z płatkami kukurydzianymi i żurawiną?

Przygotowanie chleba z płatkami kukurydzianymi i żurawiną jest bardzo proste. Najpierw trzeba wymieszać mąkę pszenną, sól, drożdże oraz cukier w misce. Następnie należy dodać letnie mleko, oliwę z oliwek oraz jajka. Wszystkie składniki należy dobrze wymieszać, a następnie dodać pokruszone płatki kukurydziane oraz suszoną żurawinę.

Gdy ciasto będzie już gotowe, należy je przełożyć do formy do pieczenia chleba i wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 stopni Celsjusza. Piec ok. 45 minut lub do momentu aż chleb będzie rumiany i spróbuj go patyczkiem – jeśli patyk będzie suchy – oznacza to, że chleb jest już gotowy.

Korzyści z jedzenia chleba z płatkami kukurydzianymi i żurawiną

Chleb z płatkami kukurydzianymi i Żurawiną ma wiele korzystnych właściwości dla naszego organizmu. Zawiera on dużo witamin (A, B1, B2, B6), minerałów (potas, magnez) oraz antyoksydantów (witamina E). Ponadto jest on bogaty w białko oraz błonnik, co sprawia, że jest to doskonała opcja dla osób dbajacych o linię.

Chleb ten można spożywać na różne sposoby: samodzielnie lub dodajac go do kanapek. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych bułek czy innych produktów piekarskich. Chleb ten można też przechowywać przez kilka dni w lodówce bez utraty smaku czy wartości odżywczych.