Jabłkowe crumble z migdałami i płatkami owsianymi

Czym jest jabłkowe crumble?

Jabłkowe crumble to słodki deser, który składa się z warstwy jabłek i warstwy ciasta. Ciasto składa się z mąki, masła, cukru i innych składników, które tworzą chrupiącą skorupkę na wierzchu. Deser jest często podawany z bitą śmietaną lub lodami.

Jabłkowe crumble jest bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jest to idealny deser na letnie dni, ponieważ nie wymaga pieczenia. Można go przygotować w kilka minut i jest bardzo smaczny.

Jak przygotować jabłkowe crumble z migdałami i płatkami owsianymi?

Aby przygotować jabłkowe crumble z migdałami i płatkami owsianymi, potrzebujesz: 2 szklanki startych jabłek, 1/4 szklanki cukru trzcinowego, 1/4 szklanki mielonych migdałów, 1/4 szklanki płatków owsianych, 1/4 szklanki mąki pszennej, 1/3 szklanki masła oraz 1 łyżeczka cynamonu.

Najpierw musisz przygotować jabłka. Starte jabłka umieść w misce i dodaj cukier trzcinowy oraz cynamon. Wymieszaj dobrze składniki. Następnie w osobnej misce połącz mielone migdały, płatki owsiane, mąkę pszenną i masło. Ugnieć składniki razem aż powstanie gęste ciasto. Przelej je na jabłka i delikatnie wymieszaj.

Pieczenie jabłkowego crumble

Teraz możesz przejść do pieczenia. Umieść jabłka z ciastem w naczyniu żaroodpornym i piecz je w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez około 30-35 minut aż do momentu aż ciasto będzie rumiane. Po upieczeniu możesz podawać deser z bitą śmietaną lub lodami.

Jabłkowe crumble z migdałami i płatkami owsianymi to prosty deser, który można przygotować w kilka minut. Jest on idealny na letnie dni – chrupkie ciasto otulajace soczyste jablka sprawia ze jest to naprawde smaczny deser!