Kebab domowy

Kebab domowy – smaczny i zdrowy

Kebab to jedno z najpopularniejszych dań kuchni śródziemnomorskiej. Jest ono szybkie w przygotowaniu, a do tego bardzo smaczne. Kebab domowy może być również zdrowszą alternatywą dla kebabu z restauracji. Przygotowanie go w domu pozwala na samodzielne wybranie składników, co pozwala na uniknięcie niepotrzebnych dodatków i tłuszczu.

Kebab domowy można przygotować na kilka sposobów. Najprostsza metoda to użycie mięsa mielonego, które należy doprawić wedle uznania. Można również użyć gotowej mieszanki przypraw lub samemu skomponować swoją ulubioną mieszankę. Mięso można również pokroić w kostkę i usmażyć na patelni lub upiec w piekarniku.

Składniki potrzebne do przygotowania kebabu

Do przygotowania kebabu potrzebne są: mięso (mielone lub pokrojone w kostkę), warzywa (np. cebula, papryka, ogórek), przyprawy (np. sól, pieprz, czosnek, oregano) oraz chleb pita lub tortilla. Do tego można dodać ulubione sosy (np. jogurtowy, czosnkowy lub tabasco).

Jeśli chcemy aby nasz kebab był bardziej sycący i pełnowartościowy warto dodać do niego ryż lub kasze. Dodatki te mogą być podstawą dania lub dodatkiem do mięsa i warzyw.

Jak przygotować kebab?

Przygotowanie kebabu jest bardzo proste i szybkie. Najpierw trzeba przygotować mięso – jeśli użyliśmy mięsa mielonego należy je doprawić wedle uznania. Następnie trzeba pokroić warzywa i połączyć je z mięsem. Na końcu należy umieścić całość w chlebie pita lub tortilli.

Gotowe danie można podawać z ulubionym sosem lub sałatkami. Kebab domowy jest idealnym rozwiązaniem na szybki obiad lub lunch – jest smaczny, sycący i zdrowy!