Leczo z kiełbasą

Co to jest leczo z kiełbasą?

Leczo z kiełbasą to tradycyjny, polski przysmak, który składa się z warzyw i mięsa. Jest to danie bardzo proste w przygotowaniu, a jednocześnie smaczne i sycące. Składnikiem głównym jest kiełbasa, która może być wędzona lub parzona. Do tego dodaje się cebulę, paprykę, pomidory oraz czosnek. Wszystkie składniki są podsmażane na oleju lub masło.

Leczo z kiełbasą jest idealnym daniem na obiad lub kolację. Można je podawać z ryżem lub makaronem. Jest to także doskonały sposób na wykorzystanie resztek mięsa i warzyw, które pozostały po innych posiłkach.

Jak przygotować leczo z kiełbasą?

Przygotowanie lecza z kiełbasą jest bardzo proste i nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Najpierw należy pokroić wszystkie warzywa: cebulę, paprykę i pomidory. Następnie należy podsmażyć je na oleju lub masło. Kiedy warzywa będą już miękkie, należy dodać pokrojoną w plastry kiełbasę i czosnek. Całość trzeba smażyć do momentu aż mięso będzie gotowe.

Gotowe leczo można podawać z ryżem lub makaronem. Dodatkiem do tego dania mogą być także świeże liście sałaty lub surówka z ogórka. Leczo z kiełbasa jest doskonałym daniem na obiad lub kolację.

Korzyści płynace ze spożywania lecza z kiełbasa

Leczo z kiełbasa to danie bogate w witaminy i minerały. Warzywa użyte do przyrzadzenia tego dania są źródlem witamin A, C oraz E oraz potasu, magnezu i żelaza. Kiełbasa natomiast jest źródlem białka oraz witamin B1, B6 i B12.

Leczo z kiełbasa jest także doskonałym sposobem na utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Jest ono bowiem niskokaloryczne i sycace, co oznacza, że po spożyciu tego dania nie będziemy odczuwać głodu przez dlugi czas.