Mazurek kajmakowo-orzechowy

Mazurek kajmakowo-orzechowy – smaczny i prosty w przygotowaniu

Mazurek kajmakowo-orzechowy to jeden z najpopularniejszych ciast, które można spotkać na polskich stołach. Jest to słodki placek z masą kajmakową i orzechami, który jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Ciasto składa się z dwóch warstw ciasta biszkoptowego, między którymi znajduje się masa kajmakowa i posypka z orzechów.

Mazurek kajmakowo-orzechowy jest idealny na każdą okazję. Może być podawany na rodzinnych uroczystościach, a także na spotkaniach ze znajomymi. Jest to również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Ciasto jest bardzo smaczne i aromatyczne, a jego przygotowanie nie wymaga dużego wysiłku.

Składniki potrzebne do przygotowania mazurka

Do przygotowania mazurka potrzebujemy: 2 szklanki mąki pszennej, 1 szklankę cukru, 1/2 szklanki oleju roślinnego, 3 jajka, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1/2 szklanki mleka, 1/2 szklanki orzechów włoskich lub laskowych, 1/2 szklanki masła orzechowego lub kremu orzechowego i 1/4 szklanki kajmaku.

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i uformować ciasto. Następnie należy je rozwałkować i wyciąć dowolny kształt. Po tym etapie można już przejść do przygotowania masy kajmakowej. Do tego celu potrzebujemy: 1/4 szklanki cukru pudru, 1/4 szklanki masła orzechowego lub kremu orzechowego i 1/4 szklanki kajmaku. Wszystkie składniki należy połączyć i dobrze wymieszać.

Jak upiec mazurek?

Przed pieczeniem należy połączyć obie warstwy ciasta biszkoptowego z masą kajmakową. Następnie trzeba posypać całość orzechami i delikatnie je wcisnąć w ciasto. Gotowe ciasto należy umieścić w formie do pieczenia i piec w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez około 30 minut.

Po upieczeniu mazurek powinien być lekko brązowy i chrupiący. Przed podaniem warto go posypać cukrem pudrem lub polać polewą czekoladową. Smacznego!