Muffiny z morelami i płatkami migdałów i kremem cytrynowym

Muffiny z morelami i płatkami migdałów

Muffiny z morelami i płatkami migdałów to idealny deser na każdą okazję. Są one łatwe w przygotowaniu, a ich smak jest niezwykle aromatyczny. Dodatek moreli i płatków migdałowych sprawia, że muffiny są bardzo słodkie i delikatne. Można je podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Aby przygotować muffiny z morelami i płatkami migdałowymi, należy wymieszać mąkę pszenną, proszek do pieczenia, cukier oraz sól. Następnie dodać jajka, olej roślinny oraz mleko. Na koniec dodać morele i płatki migdałowe. Całość wymieszać do uzyskania gładkiej masy. Przełożyć masę do foremek na muffiny i piec w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez około 20 minut.

Krem cytrynowy

Krem cytrynowy to idealny dodatek do muffinów z morelami i płatkami migdałowymi. Jego smak doskonale komponuje się z słodyczą owoców i płatków migdałowych. Krem cytrynowy można przygotować w kilka minut. Wystarczy wymieszać masło, cukier puder oraz sok z cytryny.

Następnie masa powinna być schłodzona w lodówce przez około 30 minut. Po tym czasie można ją ubić na puszysty krem. Krem cytrynowy można podawać na ciepłe lub zimne muffiny. Dodatek kremu cytrynowego sprawia, że deser staje się jeszcze bardziej aromatyczny.

Podsumowanie

Muffiny z morelami i płatkami migdałowymi to idealny deser na każdą okazję. Są one łatwe w przygotowaniu, a ich smak jest niezwykle aromatyczny. Dodatek kremu cytrynowego sprawia, że deser staje się jeszcze bardziej aromatyczny. Muffiny można podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Aby przygotować muffiny z morelami i płatkami migdałowymi należy wymieszać mąkę pszenną, proszek do pieczenia, cukier oraz sól. Następnie dodać jajka, olej roślinny oraz mleko. Na koniec dodać morele i płatki migdałowe. Krem cytrynowy można przygotować w kilka minut – wystarczy wymieszać masło, cukier puder oraz sok z cytryny.