Naleśniki z dynią i serem

Naleśniki z dynią i serem – idealny pomysł na śniadanie

Naleśniki z dynią i serem to doskonały pomysł na śniadanie. Są one nie tylko smaczne, ale także bardzo zdrowe. Dynia jest bogata w witaminy A, C i E oraz minerały, takie jak potas, magnez i wapń. Dodatkowo jest ona niskokaloryczna, dzięki czemu możesz jeść je bez obaw o dodatkowe kilogramy.

Jeśli chcesz przygotować naleśniki z dynią i serem, musisz mieć podstawowe składniki: mąkę pszenną, sól, cukier, jajka, mleko i oczywiście dynię oraz ser. Przed przystąpieniem do przygotowania naleśników należy ugotować dynię w piekarniku lub na parze. Następnie trzeba wymieszać mąkę pszenną z solą i cukrem oraz dodać jajka i mleko. Po uzyskaniu gładkiej masy trzeba dodać ugotowaną dynię i ser.

Jak przygotować naleśniki z dynią i serem?

Aby przygotować naleśniki z dynią i serem, trzeba rozgrzać patelnię na średnim ogniu. Następnie trzeba wlać odrobinę masła lub oleju na patelnię i wylać porcję ciasta na patelnię. Smażymy go aż do momentu aż brzegi staną się lekko zarumienione. Nastepnie trzeba delikatnie obrócić naleśnik na druga stronę i smażyć go aż do momentu aż boki staną się lekko zarumienione.

Gdy naleśnik będzie gotowy, można go posypać startym serem lub polać sosem np. jogurtowym lub kwaśnoczoslowym. Można tez dodać ulubione dodatki np. suszone owoce lub orzechy. Tak przygotowane naleśniki szybko się schłodzaj ą wi ęc warto je spo ż ywa ć od razu po ich przygotowaniu.

Korzyści zdrowotne spożywania naleśników z dyni

Naleśniki z dyni s ą bogate w witaminy A , C , E , K , B6 oraz minerały takie jak potas , magnez , fosfor , cynk , mangan . Dynia jest równie ż bogata w błonnik , który ma korzystny wpływ na trawienie . Ponadto jest ona niskokaloryczna , co oznacza , że mo żesz je ś ć je bez obaw o dodatkowe kilogramy .

Dynia jest równie ż bogata w antyoksydanty , które chroni ą nasze ciało przed szkodliwym działaniem wolnych rodnik ów . Spo ż ywanie produkt ów bogatych w antyoksydanty mo ż e pom ó c chroni ć organizm przed chorobami serca , nowotworami i innymi chorobami .