Naleśniki z kremem z ciemnej czekolady i malinami

Naleśniki z kremem z ciemnej czekolady i malinami – idealny deser

Naleśniki z kremem z ciemnej czekolady i malinami to idealny deser, który może być przygotowany w kilka chwil. Jest to połączenie słodkiego smaku czekolady i lekko kwaśnych malin, które tworzą doskonały duet. Przygotowanie tego deseru jest bardzo proste i nie wymaga wielu składników. Wystarczy mieszanka do naleśników, masło, ciemna czekolada oraz świeże maliny.

Jak przygotować naleśniki z kremem z ciemnej czekolady i malinami?

Aby przygotować naleśniki z kremem z ciemnej czekolady i malinami, najpierw trzeba przygotować mieszankę do naleśników według instrukcji na opakowaniu. Następnie trzeba usmażyć naleśniki na patelni. Kiedy są już gotowe, można je ułożyć na talerzu. Na każdym naleśniku rozpuścić odrobinę masła i posypać startą ciemną czekoladą. Na wierzchu ułożyć świeże maliny.

Krem z ciemnej czekolady – jak go przygotować?

Krem z ciemnej czekolady można przygotować w kilka minut. Do jego przygotowania potrzebujemy: 200 g gorzkiej czekolady, 1/4 szklanki mleka, 2 łyżki masła oraz 1/4 szklanki cukru pudru. Czekoladę rozpuścić w rondelku razem z mlekiem i masłem. Gdy składniki się połączą, dodać cukier puder i energicznie mieszać aż do uzyskania gładkiej masy. Krem można podawać na gorąco lub schłodzić w lodówce.