Naleśniki z kurczakiem tikka masala

Naleśniki z kurczakiem tikka masala – idealny pomysł na obiad

Kurczak tikka masala to jedno z najpopularniejszych dań kuchni indyjskiej. Jest ono bardzo aromatyczne i ma wyrazisty smak. Naleśniki z kurczakiem tikka masala są świetnym pomysłem na obiad, który można przygotować w domu. Przepis jest prosty i szybki do wykonania, a efekt końcowy jest naprawdę smaczny.

Do przygotowania tego dania potrzebujemy: 500 g mielonego mięsa z kurczaka, 2 łyżeczki pasty curry, 1 łyżeczkę cynamonu, 1/2 łyżeczki chili, 1/4 łyżeczki imbiru, 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej, 1/4 łyżeczki czarnego pieprzu, 2-3 łyżki oleju roślinnego oraz 4-5 naleśników.

Jak przygotować naleśniki z kurczakiem tikka masala?

Aby przygotować naleśniki z kurczakiem tikka masala, najpierw musimy przygotować farsz. W tym celu wymieszać wszystkie przyprawy (pasta curry, cynamon, chili, imbir, gałkę muszkatołową i czarny pieprz) razem z olejem roślinnym. Następnie dodać mielone mięso i dobrze wymieszać. Farsz powinien być dobrze doprawiony.

Kiedy farsz jest gotowy, możemy rozgrzać patelnię i usmażyć na niej naleśniki. Na każdy naleśnik nałożyć porcję farszu i składać go na pół. Smażenie powinno trwać ok. 3 minut z każdej strony.

Podawanie naleśników z kurczakiem tikka masala

Gotowe naleśniki można podawać same lub z dodatkami np. jogurt naturalny lub sos czosnkowo-ogórkowy. Są one równie smaczne na ciepło jak i na zimno.

Naleśniki z kurczakiem tikka masala to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Są one proste do przygotowania i bardzo smaczne. Można je podawać same lub z dodatkami wedle uznania.