Potrawka z kurczaka z warzywami

Potrawka z kurczaka z warzywami – idealny obiad dla całej rodziny

Potrawka z kurczaka z warzywami to idealny pomysł na obiad dla całej rodziny. Jest łatwa w przygotowaniu, a do tego bardzo smaczna i pożywna. Przygotowanie potrawki nie wymaga dużo czasu ani umiejętności kulinarnych. Wystarczy kilka składników, aby stworzyć pyszne danie.

Do przygotowania potrawki z kurczaka z warzywami potrzebujemy: 1 kg filetu z kurczaka, 2 cebule, 2 marchewki, 2 papryki, 1 puszkę pomidorów, sól i pieprz do smaku oraz oliwę do smażenia. Filety z kurczaka należy pokroić w kostkę i usmażyć na rozgrzanej oliwie. Następnie dodajemy posiekaną cebulę i marchewkę oraz paprykę i smażymy jeszcze przez kilka minut.

Jak przygotować potrawkę z kurczaka z warzywami?

Kiedy warzywa będą już miękkie, dodajemy pomidory i doprawiamy solą i pieprzem. Całość mieszamy i gotujemy jeszcze przez ok. 10-15 minut. Gotową potrawkę można podawać na ciepło lub na zimno. Można ją jeść samodzielnie lub podawać np. z ryżem lub makaronem.

Potrawka z kurczaka z warzywami to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Jest prosta w przygotowaniu, a do tego bardzo smaczna i pożywna. Można ją jeść samodzielnie lub podawać np. z ryżem lub makaronem.

Zalety potrawki z kurczaka z warzywami

Potrawka z kurczaka z warzywami ma wiele zalet – jest łatwa w przygotowaniu, a do tego bardzo smaczna i pożywna. Dodatkowo jest to danie bardzo sycące, więc spokojnie może być głównym daniem obiadowym. Potrawka ta jest także bogata w witaminy i minerały – marchewka i papryka są źródłem witaminy A, natomiast cebula to bogactwo witamin C oraz B6.

Potrawka z kurczaka z warzywami to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny – każdy jej skosztuje! Przygotowanie tego dania nie wymaga dużo czasu ani umiejętności kulinarnych – wystarczy kilka składników, aby stworzyć pyszną potrawkę.