Profiterole z lodami i polewą czekoladową

Co to są profiterole?

Profiterole to małe, francuskie ciasteczka z ciasta choux, które są nadziewane lodami lub innymi nadzieniami. Profiterole można podawać na wiele sposobów, ale najbardziej popularne jest podanie ich z polewą czekoladową i lodami. Jest to idealny deser na letnie dni, ponieważ jest lekki i orzeźwiający.

Ciasto choux jest bardzo łatwe do przygotowania i składa się z mąki, masła, jajek i mleka. Ciasto po upieczeniu tworzy małe bułeczki, które można nadziewać lodami lub innymi nadzieniami. Profiterole są idealne do podawania na imprezach lub spotkaniach rodzinnych.

Jak przygotować profiterole z lodami i polewą czekoladową?

Aby przygotować profiterole z lodami i polewą czekoladową, należy najpierw przygotować ciasto choux. Do tego potrzebne będzie: 1/2 szklanki mleka, 1/4 szklanki masła, 1/2 szklanki mąki pszennej i 2 jajka. Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Następnie wszystkie składniki należy umieścić w garnku i gotować na małym ogniu aż do uzyskania gładkiej masy. Następnie masa powinna być odstawiona do ostygnięcia. Kiedy masa ostygnie, można ją rozwałkować na blasze do pieczenia i piec w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza przez około 25 minut.

Jak podawać profiterole?

Kiedy profiterole ostygnie, można je nadziewać lodami lub innymi nadzieniami. Następnie całość można polać polewą czekoladową lub innym sosem. Profiterole można również posypać startymi orzechami lub wiórkami kokosowymi.

Profiterole z lodami i polewą czekoladową to idealny deser na letnie dni. Jest lekki i orzeźwiający, a także łatwy do przygotowania. Można go podawać na imprezach lub spotkaniach rodzinnych – każdy go pokocha!