Sernik z musem jabłkowym

Sernik z musem jabłkowym – idealny na każdą okazję

Sernik z musem jabłkowym to jeden z najbardziej popularnych deserów, który można przygotować na wiele różnych okazji. Jest łatwy w przygotowaniu i smakuje wyśmienicie. Możesz go podawać na rodzinnych spotkaniach, urodzinach lub innych imprezach. Sernik z musem jabłkowym jest tak pyszny, że nawet najbardziej wybredni goście będą zadowoleni.

Aby przygotować sernik z musem jabłkowym, potrzebujesz kilku prostych składników. Przede wszystkim musisz mieć ciasto francuskie, masło, cukier, jajka, mąkę pszenną i oczywiście mus jabłkowy. Wszystkie składniki powinny być dobrze schłodzone. Następnie należy rozwałkować ciasto francuskie i umieścić je w formie do pieczenia. Następnie należy posmarować je masłem i posypać cukrem.

Jak przygotować mus jabłkowy?

Mus jabłkowy jest bardzo łatwy do przygotowania. Najpierw trzeba obrać i pokroić jabłka na małe kawałki. Następnie należy je wrzucić do garnka i dodać odrobinę cukru oraz soku z cytryny. Gotujemy całość na małym ogniu aż do miękkości jabłek. Po ugotowaniu mus powinien być gęsty i lekko słodki.

Gdy mus jabłkowy jest już gotowy, można go wylać na ciasto francuskie i delikatnie rozsmarować po całej powierzchni. Następnie należy utrzeć masło z cukrem i jajkiem oraz dodać mąkę pszenną. Całość miesza się do uzyskania gładkiej masy i wylewa się na mus jabłkowy. Całość pieczemy w piekarniku rozgrzanym do temperatury 180 stopni Celsjusza przez około 40 minut.

Podawanie sernika z musem jabłkowym

Po upieczeniu sernik z musem jabłkowym powinien być pięknie brązowy i chrupiący na wierzchu. Można go podawać samodzielnie lub polane polewą czekoladową lub bita śmietaną. Sernik z musem jabłkowym jest idealny na każdą okazję – od rodzinnego spotkanie po uroczyste przyjecia.

Jeśli szukasz pomyslu na deser, który bardzo szybko siê przygotuje, a jednocze¶nie bêdzie smaczny i elegancki – sernik z musem jab³kowym jest idealnym rozwi¹zanie! Jego smak sprawia, ¿e ka¿dy go¶æ bêdzie usatysfakcjonowany!