Zapiekanka z mięsem mielonym i kapustą

Co to jest zapiekanka z mięsem mielonym i kapustą?

Zapiekanka z mięsem mielonym i kapustą to tradycyjny polski przysmak, który można spotkać w wielu domach. Składa się ona z warstwy mielonego mięsa, warstwy kapusty i warstwy sera, które są ułożone na blasze do pieczenia. Całość jest podpiekana w piekarniku, aż ser się roztopi.

Zapiekanki z mięsem mielonym i kapustą są bardzo popularne w Polsce, ale także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Można je spotkać na stoiskach ulicznych lub w restauracjach. Jest to idealny pomysł na obiad lub przekąskę dla całej rodziny.

Jak przygotować zapiekankę z mięsem mielonym i kapustą?

Przygotowanie zapiekanki z mięsem mielonym i kapustą jest bardzo proste. Najpierw należy podsmażyć mięso mielone na patelni, a następnie dodać posiekaną cebulę oraz przyprawy wedle uznania. Następnie trzeba umyć i osuszyć kapustę, a następnie jeszcze raz podsmażyć ją na patelni. Na końcu należy ułożyć warstwy składników na blasze do pieczenia: pierwsza warstwa to mięso mielone, druga warstwa to kapusta, a trzecia warstwa to ser.

Całość należy podpiec w piekarniku przez około 20 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza. Po upieczeniu zapiekanki można posypać jeszcze startym serem lub posmarować sosem pomidorowym. Gotowe!

Dlaczego warto jeść zapiekanki z mięsem mielonym i kapustą?

Zapiekanka z mięsem mielonym i kapusta jest bardzo smacznym i pożywnym daniem. Mięso mielone jest bogate w białko, a dodatki takie jak cebula i kapusta są źródłem witamin oraz minerałów. Dodatkowo jest to danie bardzo sycące, więc doskonale sprawdzi się na obiad lub przekaski.

Ponadto zapiekanka ta jest bardzo prosta do przygotowania – można jednocześnie przygotować kilka porcji naraz, co pozwoli oszczędzić czas. Jest to idealne danie dla całej rodziny – każdy bardzo szybko się nim naje!