Zdrowy deser z chia, bananami i kakao

Zdrowy deser z chia, bananami i kakao

Jeśli szukasz zdrowego deseru, który jest prosty w przygotowaniu i smaczny, to ten deser z chia, bananami i kakao jest idealnym rozwiązaniem. Jest to łatwy do przygotowania deser, który można przygotować w kilka minut. Chia jest bogata w błonnik, witaminy i minerały, a także ma niski indeks glikemiczny. Banany są również bogate w witaminy i minerały oraz mają niski indeks glikemiczny. Kakao jest bogate w magnez, potas i antyoksydanty.

Jak przygotować deser z chia, bananami i kakao?

Aby przygotować ten deser, należy wymieszać 2 łyżki nasion chia z 1/4 szklanki mleka (lub mleka roślinnego). Następnie odstawić na 15-20 minut. Po tym czasie dodać 1/2 banana pokrojonego w plasterki oraz 1 łyżeczkę kakao. Wymieszać składniki i odstawić na 10-15 minut. Deser można podawać z dodatkiem ulubionych owoców lub orzechów.

Korzyści zdrowotne

Ten deser jest bogaty w błonnik, witaminy i minerały oraz ma niski indeks glikemiczny. Błonnik pomaga regulować poziom cukru we krwi i utrzymać uczucie sytości na dłużej. Witaminy i minerały są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Kakao jest bogate w magnez, potas i antyoksydanty, co pomaga chronić organizm przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.