Zupa harira z mięsem mielonym

Co to jest zupa harira?

Zupa harira to tradycyjny marokański przysmak, który składa się z mieszanki warzyw, mięsa i przypraw. Zupa jest bardzo popularna w Maroku i jest często spożywana podczas ramadanu. Składniki zupy są różne w zależności od regionu, ale najczęściej używa się cebuli, pomidorów, soczewicy, kurczaka lub mięsa mielonego oraz przypraw takich jak imbir, kolendra i cynamon.

Zupa harira ma gładką konsystencję i delikatny smak. Jest bardzo sycąca i może być spożywana na ciepło lub na zimno. Można ją podawać z chlebem lub ryżem.

Jak przygotować zupę harira z mięsem mielonym?

Aby przygotować zupę harira z mięsem mielonym potrzebujesz: 500 g mięsa mielonego wołowego lub wieprzowego, 2 cebule, 2 pomidory, 1 łyżeczkę imbiru, 1 łyżeczkę kolendry, 1/2 łyżeczki cynamonu, 1/4 szklanki soczewicy oraz oliwę z oliwek do smażenia.

Na początek podsmaż mięso na oliwie. Następnie dodaj posiekaną cebulę i smaż jeszcze przez kilka minut. Dodaj pokrojone w kostkę pomidory i smaż aż do momentu aż się rozpadną. Dodaj soczewicę i gotuj aż do momentu aż będzie miękka. Na końcu dodaj imbir, kolendrę i cynamon. Gotuj całość jeszcze przez 10-15 minut.

Jak podawać zupa harira?

Zupa harira może być podawana na ciepło lub na zimno. Najlepiej smakuje podana z chlebem lub ryżem. Można też dodać do niej trochę posiekanego koperku lub natki pietruszki.

Zupa harira to idealny sposób na połaczenie tradycyjnego marokańskiego smaku ze świeżymi składnikami. Jest sycąca i pełna witamin – idealna na obiad lub lunch!